שאלון קצר לקראת תהליך 370 מעלות GO/HOW TO GO שנבנה עבורכם לפני בנייה עצמית לבית בקיבוצכם

  להלן שאלון קצר ופשוט. אין צורך בידע וברקע קודם. כל שעליכם לפנות 10 דק' ולמלאו יחד מבקשי השירות. בכל מקרה - יש להגיע עם אסמכתאות וקלסר מסמכים חשובים עבור הנכס עליו נדון.


   שאלון קצר לקראת תהליך 370 מעלות GO/HOW TO GO שנבנה עבורכם לפני בנייה עצמית לבית בקיבוצכם

   להלן שאלון קצר ופשוט. אין צורך בידע וברקע קודם. כל שעליכם לפנות 10 דק' ולמלאו יחד מבקשי השירות. בכל מקרה - יש להגיע עם אסמכתאות וקלסר מסמכים חשובים עבור הנכס עליו נדון.
   חיסכון

   רבות כתוב על חיסכון

    בישראל חוסכים הרבה יחסית לעולם, שזה יפה.לפעמים גם כפל ביטוחים!

   לחסוך זה טוב, אבל לחסוך באפיקים מתאימים ואיכותיים זה עוד יותר טוב!

   רגע לפני שנגמרת השנה ואיתה גם הטבות ואפשרויות חיסכון טובות, מספר דגשים שחשוב לשים לב אליהם בנושא החסכונות הפנסיוניים ואישים, על מנת לא לפספס!

   רלבנטי לשכירים, פנסיונרים, עצמאים.

    אז נתחיל…

   אם אתם עומדים לקראת בניית בית – תקשיבו טוב!

   חוקי החיסכון מועצמים מעצם העובדה שהבנק מאפשר לכם לשים 7 ש"ח על כל 3 ש"ח שלכם. חיסכון הוא בעצימות גבוהה וכדאית יותר מאי פעם. תתחילו בכל סכום ותגבירו… בבניה, אם תצליחו לעמוד ב3-4 חודשים של מספרים קטנים תהיו מוכנים יותר למגרש של הגדולים.

   עצמאים:

   קרן פנסיה והשתלמות, חשוב לבדוק מול הרואה חשבון האם ניצלתם את מלוא הטבות המס בהם, אם לא- כמה ממליץ לכם לחסוך בהתאם למצבכם העסקי – חשבונאי (בגדול הכנסות אל מול הוצאות שלכם).

   אבל באופן כללי, חשוב לזכור שגם בלי קשר להטבות המס, שהן בונוס נהדר והשקעה מעולה! עצמאי הוא המעסיק של עצמו וכדאי לחסוך באופן קבוע וגבוה, על מנת לדאוג לרווחה כלכלית בפרישה. כי תמיד אפשר לדחות למחר, אבל המחר מגיע מהר מכפי שאנחנו חושבים.

   אין תחליף לתכנון מותאם אישית, אך באופן כללי הסכום המירבי שאפשר לחסוך במסגרת שלל הטבות המס הוא:

   עד ל-34,848 ₪ שנתי, לפנסיה ועד 18,600 ₪ שנתי, לקרן השתלמות.

    

   קופת גמל להשקעה אפיק חיסכון פופולרי בשנתיים האחרונות, יחסית חדש, טוב, ניתן לחסוך במגוון חברות ומסלולי השקעה. הכסף זמין וגמיש למשיכה והפקדה. אבל ניתן להפקיד רק 71,337 ₪ בכל שנת מס, לבן אדם.

   פוליסות חיסכון – למי שנולד עד שנת 1948 והרוויח השנה, כדאי לנצל פטור ממס על הרווחים (25%) עד לרווחים של 13,560 ₪, שנתי, בהתאם לסעיף 125 ד'. כלומר אפשר לקבל החזר מס של עד 3,390 ש"ח ליחיד ואף יותר לבני זוג ששניהם נולדו עד שנת 1948.

   אבל! הפטור לא מגיע אוטומטית ממס הכנסה, לכן חשוב לדאוג לקבלו ע"י הגשת אישור מיוחד למס הכנסה שמעניק את האישור לקבלת הפטור.

   חיסכון פיננסי לפי תיקון 190 – מי שחוסך בקופת גמל לפי תיקון 190 (מתאים בד"כ פחות לצעירים, אלא יותר לפנסיונרים או לגילאי 60 ומעלה).

   34,848 ₪ מתוך כל הכספים שחוסכים במהלך כל שנת מס, ננעלים למטרת קיצבה ולא זמינים למשיכה חד פעמית (מלבד מקרים מיוחדים של נכות, פטירה עד גיל 75 או היוון קצבה ע"י קיבוע זכויות במס הכנסה, מחלה קשה לעיתים או סעיף "מסכנות").

   לכן מומלץ, לרוב, לבצע הפקדות נוספות כעת לפני סוף השנה, בכדי להימנע מ "נעילת" חלק מהכסף לקיצבה / מס אם דוחים הפקדה לשנה הבאה.

   קיבוע זכויות – פנסיונר שמקבל פנסיה ומשלם עליה מס, כדאי לבדוק שניצל  את מלוא הפטורים שזכאי ממס הכנסה, כי אם לא ניצל, אז אולי ניתן להקטין או לפטור לגמרי את תשלום המס. אמנם ניתן לעשות זאת 7 שנים אחורה רטרואקטיבית, אבל אם עושים זאת השנה, מקבלים מיידית את הזיכוי רטרואקטיבית לשנת 2020 בקלות ופשטות.

    

   רוצים לעשות תיכנון פיננסי מותאם אישית למיקסום החסכונות שלכם?

   רוצים לוודא שהחסכונות שלכם דואגים לכם לרווחה כלכלית בפרישה?

   מוזמנים ליצור קשר במייל, טלפון ואעזור בשמחה.

   0528-265240

   מוזמנים לעקוב אחרינו ברשתות החברתיות
   phone
   היי, זאת דיקלה, איך אוכל לעזור?